10 טיפים לחופשה בזנזיבר


10 טיפים לחופשה בזנזיבר שמומלץ לקחת לפני שיוצאים

זנזיבר, ארכיפלג האיים הנמצא בריבונות טנזניה, הוא אחד המקומות היפים ביותר על פני כדור הארץ, פשוטו כמשמעו. חופשה בזנזיבר מאפשרת לטעום מכל העולמות: חופים מהיפים שניתן למצוא, עם מי בדולח וחול לבן, טבע מרשים, מגוון בעלי חיים, תנאים אידיאליים לצלילה ואירוח מפנק במיוחד. לפניכם מספר טיפים למיקסום החופשה באי הנפלא הזה.

1. מתי לבקר בזנזיבר? – בזנזיבר ניתן לבקר כמעט כל השנה, כאשר מזג האוויר בארכיפלג נוטה להיות נוח במיוחד. עם זאת, העונות היבשות, ובעיקר החודשים דצמבר או פברואר או יוני עד אוקטובר, הן המומלצות יותר לביקור.

2. משך הטיול – מרבית החופשות בזנזיבר נמשכות בין שבוע לשבועיים, פרק זמן המאפשר מנוחה מצד אחד, אך גם לחקור חלק מהאטרקציות המוצעות מהצד האחר.

3. המלון כן קובע – אחד הפרמטרים המרכזיים להצלחת החופשה בזנזיבר הוא המלון בו מתארחים, כאשר כמה מהמלונות המפנקים בעולם נמצאים בתחומה. היות והמשתנה המשמעותי במחיר הטיול בזנזיבר הוא הטיסה, ניתן בהחלט להשקיע את הכספים הנדרשים במציאת מלון מפנק.

4. בחירת החופים – שמה של זנזיבר הולך לפניה בכל הנוגע לחופים שהיא מציעה, הן מבחינת הכמות והן מבחינת האיכות. עם זאת, לפני ההגעה לחוף מסוים יש לוודא את מזג האוויר הצפוי בו, כמו גם את שעות הגאות והשפל שלו.

5. לא על החופים בלבד דיברה זנזיבר – כאשר מגיעים לזנזיבר, מפתה עד מאד לרבוץ בחופים המפנקים, בשילוב עם טבילה במים. אלא שמעבר לכך, וכפי שנרמז מעלה, יש הרבה מאד מה לראות ולעשות. מסלולי טיול, ספורט ימי ושאר פעילויות שיכולות לשפר עוד יותר את החופשה. אל תוותרו על עיר האבן ושוק התבלינים.

6. קניות – זנזיבר אינה המקום בו תמצאו את המציאות הגדולות ביותר. בכל זאת, כאשר רוכשים דבר מה, חשוב לנסות להתמקח עם המוכרים. את הקניות מומלץ לבצע בסטון טאון.

7. בטיחות – זנזיבר הוא מקום מתויר, אשר רמות הפשיעה בו נחשבות לנמוכות באופן יחסי. ועדיין, חשוב להיזהר ככל האפשר. לשמור את הארנק והמסמכים במקום בטוח (מומלץ להעדיף מקומות הארחה בהם כספת), כאשר גם הימנעות משיטוטים עם כסף רב בכיסים או בארנק היא צעד בטיחותי חשוב.

8. חיסונים - לקראת נסיעה לזנזיבר מומלץ להתייעץ עם רופא טרם הנסיעה. כמובן שחשוב למרוח תמיד קרם הגנה ולחבוש כובע כל משך השהייה בשמש.

9. כיבוד התושבים המקומיים – כדי למנוע אי נעימות מול התושבים המקומיים במהלך חופשה בזנזיבר, חשוב להקפיד על מספר כללים: לא לצלם תושבים מקומיים ללא אישור, כמו גם להימנע מאיסוף צדפות ואלמוגים מהחופים.

10. מחלוקות דתיות – זנזיבר ידועה במקום בו מתיחות דתית גבוהה, כמו גם לא מעט מוסלמים קיצוניים. לכן, בריכוזים אלה מומלץ להצניע את היותכם יהודיים, ובהנחה שאינם מוסלמים גם לא להיכנס למסגדים השונים שברחבי זנזיבר.

 

 

 

 

 

 


אנחנו כאן בשבילכם
03-6211455