10 טיפים לחופשה בתאילנד


10 טיפים לחופשה בתאילנד שכדאי לדעת

חופשה בתאילנד היא החלום הרטוב של ישראלים רבים. לא קשה להבין מדוע, שעה שאין ספק שהמדינה המדהימה הזו מציעה הכול מהכול: אטרקציות תיירותיות למכביר, אתרי טבע, אתרים היסטוריים, פעילויות ספורט אתגרי, אוכל נהדר, קניות במחירים זולים במיוחד – והרשימה עוד ארוכה. קבלו כמה טיפים שיכולים להפוך את החופשה שלכם בתאילנד למושלמת עוד יותר.

1. תכנון מסלול הטיול – תאילנד מציעה מגוון אינסופי של אתרים לביקור, כך שברור שלא ניתן לכסות את כולם בטיול אחד. לאחר שסוגרים על משך הטיול, מומלץ לבנות מסלול שיאפשר ליהנות מכל העולמות. מסלול מקובל הוא טיסה לצפון הישר משדה התעופה בבנגקוק, לאחר מכן ביקור באיים (האפשרויות הפופולאריות הן פוקט, קוסמוי, קופנגן וקופיפי) וסיום הטיול במספר ימים בבנגקוק, כולל הקניות הבלתי נמנעות.

2. ספונטניות – טיול בתאילנד כולל בתוכו כמעט תמיד מידה מסוימת של גמישות, כך שקשה עד בלתי אפשרי לתכנן אותו לחלוטין מראש. גם אם כן מתכננים את הטיול בקווים כלליים, רצוי להשאיר הרבה מקום לספונטנטיות. זאת מכיוון שקשה להעריך מראש לאילו מקומות תתחברו ולאילו פחות.

3. הגדרת תקציב לינה – תאילנד מציעה אירוח בדרגה גבוהה מאד, במחירים נוחים פי כמה מאשר בישראל. אלא שלא כל אדם יכול להרשות לעצמו מלונות מפוארים משך כל הטיול. מומלץ להגדיר מראש מה מחפשים, כאשר ניתן בהחלט "לטעום" מהאירוח המפואר רק בחלק מימי הטיול.

4. יציאה לטיולי יום – חופשה בתאילנד כוללת ביקור בשלל אתרים, אשר יש לתת את הדעת על הגעה אליהם. ניתן בהחלט להצטרף לטיולי יום אלה או אחרים, באמצעות סוכנויות תיירות הפזורות בכל עיר מרכזית בתאילנד. המחירים נוטים להיות זולים והמסלולים מותאמים לצרכי התייר הישראלי הממוצע.

5. המרת כספים – תאילנד היא מדינה זולה, אין ספק, אך כדי למנוע בזבוז מיותר של כספים צריך להיות מחושבים. את המרת הכספים רצוי לבצע במהלך הטיול עצמו (למעט סכום התחלתי), כאשר בכל פעם מומלץ לבדוק את השערים הספציפיים במספר דוכנים. כדי למנוע עמלות גבוהות, מומלץ שלא למשוך כספים ממכשירי הכספומט.

6. מיקוח – ניתן להוזיל כמעט כל היבט של החופשה בתאילנד באמצעות מיקוח. לא רק בשווקים, אלא גם במקומות ההארחה, במוניות או אפילו בחלק מהאתרים התיירותיים. תמיד שווה לנסות.

7. אוכל – האוכל התאילנדי עשיר ומגוון, אך כולל בתוכו גם סכנות אפשריות. מומלץ לאכול רק במסעדות שהרמה התברואתית בהן נראית ראויה ולהימנע מאכילת בשר, דגים או פירות ים שאינם מבושלים.

8. בית חב''ד – בערים הגדולות בתאילנד ישנם בתי חב''ד, המושכים אינספור ישראלים. מומלץ לבקר בהם לפחות בערב שישי אחד: מובטחת עבורכם חוויה שתזכיר את הבית. בתי החב''ד מציעים שירותים חיוניים אחרים לתיירים, דוגמת אוכל ישראלי כשר, חדרי מחשבים, שיחות טלפון לארץ במחיר מוזל ועוד.

9. הימנעות ממלכודות תיירים – תאילנד כוללת בתוכה מגוון מלכודות תיירים אפשריות. כדי להקטין את הסיכון לכך, חשוב לסכם מראש על מחיר, לא ליסוע למקומות שלא מכירים ומומלץ מאד שלא להשכיר אופנוע ים.

10. תיהנו. אי אפשר אחרת.

לטיסות זולות לתאילנד הקליקו כאן


אנחנו כאן בשבילכם
03-6211455