טיסות לסרי לנקה - טיול מושלם לחובבי טבע ותרבות


טיסות לסרי לנקה - טיול מושלם לחובבי טבע ותרבות


בשנים האחרונות מתחיל היעד סרי לנקה, שנחשב בעבר למסתורי ולא מוכר, להיות יותר ויותר פופולארי בקרב מטיילים והסיבות לכך רבות. סרי לנקה, השוכנת באוקיינוס ההודי, ליד החופים של הודו, היא מדינת אי יפהפיה, שיש לה הרבה מה להציע לחובי טבע ותרבות כאחד. האי עליו שוכנת המדינה אינו גדול במיוחד והחיים עליו רגועים הרבה יותר מאלה ששוררים במדינה השכנה הודו. לא לחינם משמעות השם סרי לנקה היא האי הקדוש. יש בסרי לנקה אוצרות טבע טרופיים- יערות גשם עשירים, חיות בר, אתרי צלילה המציעים שוניות אלמוגים מרהיבות  ומזג האוויר בה חמים לאורך כל השנה. גם התרבות באי עשירה- ניתן למצוא בסרי לנקה מגוון של מקדשים יפהפיים, פולחנים דתיים ולבוש מסורתי ססגוני. לאורך השנים נקשרו לאי אגדות רבות וחלו בו אירועים היסטוריים שונים ומעניינים.

יש לאי המון מה להציע למטיילים, בין אם הם חובבי טבע, היסטוריה, תרבויות, מקדשי- דת, או צלילות.


היסטוריה ותרבות על קצה המזלג


הרוב האתני באי הוא הסינהלים, שהגיעו אליו מהודו כ-500 שנים לפני הספירה. האגדה עליהם מספרת שמקור הסינהלים הוא באריה וכי דמו עוד זורם בעורקים של בני קבוצה זו (האריה מופיע על דגל המדינה). במרכז סרי לנקה, בערים העתיקות של הממלכה הסינהלית, ניתן לראות נערות בבגדים מסורתיים, אנשים רכובים על גבי פילים ומבנים המכונים דגובות שצורתם מעוגלת, אשר נבנו לזכר בודהה וכן דמויות שלו חצובות בסלעים.

חובבי התרבות והטבע גם יחד יתרשמו במיוחד ממצודת הסלע האדמדמה והיפהפיה סיגיריה, הממוקמת בלב הג'ונגל. היא הוקמה בעקבות מאבקים משפחתיים עקובים מדם בקרב משפחת המלוכה במאה החמישית.

המצודה מתנוססת על גבי מצוק בגובה 200 מטרים והגישה אליה קשה, אך המאמץ משתלם. בדרך מעלה ניתן להתרשם מגומחות החצובות בסלע ובהן ציורי קיר מהמאה החמישית של נשים יפהפיות.   

עוד ניתן להתרשם באי ממקדש האבן דאמבולה שבקאנדי. הוא נבנה במאה הראשונה לפנה"ס, במתחם של חמש מערות שקירותיהן מעוטרים ותקרותיהן עמוסות דמויות בודהה.


טבע ב"אי הקדוש"


טיסות לסרי לנקה טיסות לסרי לנקה יובילו אתכם לאחד מהאזורים הטבעיים היפים בעולם, הן מעל והן מתחת למים. יש בה ג'ונגלים פראיים, גנים בוטנים יפים, חיות בר, שדות תה ותבלינים מרשימים ושוניות אלמוגים אליהן מגיעים צוללים מכל העולם. ישנה טענה כי בכל מקום לאורך החופים של אי זה ניתן לצלול ולהתרשם מדגים צבעוניים ואלמוגים מקסימים.

אחד האתרים המומלצים עבור חובבי טבע, הוא בית יתומים ממשלתי לפילים השוכן בסמיכות לקולומבו. שוכנים בו פילים צעירים וקשישים הזוכים לטיפול מסור. מבקרים יכולים להאכיל את הפילים ואף ללוות אותם לרחצה בנהר.

חובבי החיות ייהנו מאוד מביקור בפארקים הלאומיים בהם ניתן לפגוש בקופיף הלוריס, בקוף הסגול, באיילי סמבר, נמרים, תאואים, תנינים, וחיות נוספות, בתוך ג'ונגל פראי, ערבות ואגמים.


טיסות לסרי לנקה ייקחו אתכם לעולם גדוש חוויות, מהן יוכלו ליהנות חובבי הטבע והתרבות כאחד.

 

 

 

 


אנחנו כאן בשבילכם
03-6211455