מידע שימושי לחופשה בתאילנד


מידע שימושי לחופשה בתאילנד - גן עדן לכל תייר

חופשה בתאילנד  היא גן עדן לכל תייר המגיע אליה. מדי שנה אינספור ישראלים, בני כל הגילאים, רוכשים חבילות נופש לתאילנד, מארגנים טיול עצמאי או לחילופין מצטרפים לטיול מאורגן, בדרך לחוויה עצומה בכל קנה מידה. המאמר הבא מציג עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת לפני שמגיעים לתאילנד.

לינה

תאילנד מציעה מגוון אינסופי של מקומות הארחה, בהם בתי מלון, ריזורטים, גסטהאוסים וכיוצא בזה. המחירים זולים במיוחד, בקנה מידה ישראלי, אם כי ברור שלא כל תייר ירצה או יוכל להרשות לעצמו לינה במלונות חמישה כוכבים משך כל הטיול. גם אם לא מעוניינים להזמין מלונות מהארץ (ודי בצדק – טיול בתאילנד מצריך כמעט תמיד גמישות), אפשר לברר על מלונות באמצעות האינטרנט, כאשר נמצאים ביעד הספציפי, או אפילו לבצע את ההזמנה משם. בלא מעט מקרים, הזמנת חדר בדרך זו תהיה זולה יותר מאשר בצורה המסורתית.

כספים

המטבע המקומי בתאילנד הוא באט, מטבע הנמוך מהשקל בצורה משמעותית: ערכו של שקל אחד עומד כיום על למעלה משמונה באטים. בהתחשב בכך ובמשך הטיול הארוך בתאילנד, ברור מדוע נדרש להמיר כספים לפחות מספר פעמים בטיול הממוצע. ניתן לעשות זאת בשדה התעופה עצמו (שער ההמרה שם סביר בהחלט), אך גם בדוכני המרת הכספים (Change) אשר נמצאים בכמויות מסחריות באזורים המתויירים של תאילנד.

כדי לקבל את שערי ההמרה המשתלמים ביותר, ניתן בהחלט לבדוק את תנאי ההמרה במספר דוכנים – הבדלים בשערים כמעט מובטחים. כמו כן, היות והשערים נוטים להיות טובים יותר ככל שהסכום המומר גבוה יותר, מומלץ לבצע את ההמרה בשטרות של מאה דולרים.

אינטרנט

חבילות נופש לתאילנד אמנם מהנות ברמה המקסימלית, אך גם עשויות לגרום לגעגועים לא מעטים הביתה. כדי להפיג אותם, להתעדכן במתרחש בעולם וגם על מנת לברר מידע חשוב להמשך הטיול, דומה כי גישה לאינטרנט היא בגדר חובה. החדשות הטובות הן שבתאילנד לא צפויה בעיה, מהבחינה הזו. מרבית בתי המלון, ואפילו הגסטהאוסים, כוללים רשת אלחוטית – חינמית או לכל הפחות בתשלום סמלי. גם במסעדות ובבתי קפה, כמו גם בסוכנויות התיירות הישראליות ובבתי חב''ד ניתן למצוא מחשבים המחוברים לרשת האינטרנט.

תקשורת

מבחינת תקשורת סלולרית, מחירי השיחות בתאילנד זולות, ולכן מומלץ שלא להתבסס על כרטיסי ה-SIM הישראלים. תחת זאת, רצוי לרכוש כרטיס SIM מקומי, בין אם חינמי (בשדה התעופה ניתן לקבל כרטיס) ובין אם בתשלום, כאשר הבחירה האחרונה תאפשר חבילות שיחה וגלישה גדולות יותר. הטענת הכרטיס פשוטה ונעשית בכל חנויות Seven Eleven, רשת הסופרמקטים המובילה בתאילנד.


אנחנו כאן בשבילכם
03-6211455