חופשה בזנזיבר


חופשה בזנזיבר

האי זנזיבר מוכר ברחבי העולם כאקזוטי, יפהפה, כיפי ומפנק במיוחד. צבעו של החול באי לבן- צחור, מימיו תכולים במיוחד, והשקיעות על רקע עצי הדקל קסומות. יש באי חופים הומי אדם וגם פינות פרטיות ורומנטיות. כל אחד יוכל למצוא בו אטרקציות רבות לכל סוג של חופשה- ניתן ליהנות בו מספורט ימי, רביצה בחופים מרהיבים ביופיים, טיולים בשמורות טבע יפהפיות, ביערות קופים או במרחבי הגידול של תבלינים. האי זנזיבר הוא חלק מארכיפלג הנושא שם זהה, חבל ארץ של רפובליקת טנזניה שבאפריקה וממוקם מול חופי טנזניה המזרחיים.

בירת זנזיבר והעיר הגדולה באי היא זנזיבר סיטי. העיר העתיקה של הבירה מכונה סטון טאון.


תכנון חופשה בזנזיבר


הזמן הטוב ביותר לביקור באי הוא דצמבר- פברואר ויוני- אוקטובר- העונות היבשות באזור.

ישראלים זקוקים לאשרת כניסה כדי לבקר באי, אותה ניתן לקבל בכניסה למדינה.


אטרקציות מרכזיות


עיר האבנים: אתר התיירות המרכזי באי הוא עיר האבנים העתיקה (קיימת מאז אמצע המאה ה-19), המאופיינת בסבך של סמטאות וחצרות. עיר האבנים נבנתה מול המעגן החדש לספינות של שליט זנזיבר דאז. נדרשו כמאה שנים לבנות את העיר, מאלמוגים ואבנים שנלקחו מחופי האי המערביים. כדאי לבקר בשוק העירוני התוסס. הדוכנים עמוסים בדגים, תבלינים צבעוניים ועשירים וקני סוכר. דלתות הבתים מעץ הטיק הן מיוחדות, כבדות מאוד ומעוטרות בגילופים. רובן מעוצבות בסגנון הודי או ערבי ומעוטרות בפרחי לוטוס, בעלי חיים ועצי דקל. עוד כדאי לבקר במבצר הגדול שנבנה בשנת 1715 על מנת להגן על העיר מפלישה.

יער ג'וזני: במרכז האי מצויה שמורת ג'וזני בה חיים קופי קולבוס. אלה קופים ייחודיים לאזור, בעלי שיער אדום, המצויים רק בזנזיבר. כן חיות בשמורה אנטילופות ונמר הזנזיבר הנדיר.

חופים: אחת האטרקציות הפופולאריות באי, על שקיעותיהן היפהפיות והחול הבתולי עליו ניתן לרבוץ לאורך שעות ארוכות. מומלץ לבקר בחופים בצידו המזרחי של האי, הפונים לאוקיינוס ההודי. אלה מציעים רצועת חוף ארוכה עם חולות רכים, עצי קוקוס, ריף אלמוגים ועולם תת ימי עשיר. בחופים ניתן למצוא מרכזי צלילה וספורט ימי.

אי האסירים: מול הנמל של זנזיבר, במרחק הפלגה של חצי שעה ישנו אי קטן המכונה אי האסירים. בשנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת, היו במדינה חיכוכים פנימיים שהובילו למעצרים  רבים. במהלך הקופה הושלכו אסירים אל אי קטן זה ועל כן שמו. כיום הוסב האי לשמורת טבע, ובה עשרות צבי יבשה ענקיים. ניתן לראות על חופיו שברי אוניות וספינות שהצטברו לאורך השנים.

סיורים: כדאי לצאת לסיור תבלינים המציג את הצמחים מהם מופקים כורכום, מוסקט, קינמון ועוד. כן מומלץ לסייר ביער המנגרובים שעל שפת הים ובכפרים המסורתיים באי.

חופשה בזנזיבר יכולה להתאים לכל אחד- למחפשי השלוה והרומנטיקה, לחובבי הספורט הימי ולאוהבי הטבע.  

 


אנחנו כאן בשבילכם
03-6211455